تلفن رایگان: +96894000745

ویزای تحصیلی عمان

Awesome Image

تحصیل در عمان

یکی از انواع ویزای تحصیلی عمان ویزای اقامت تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی است. کودکان و نوجوانان بومی و بین المللی در عمان از سن 6 سالگی وارد مدارس می شوند و سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را طی می کنند. مدارس بین المللی عمان به زبان انگلیسی تدریس می کنند. از مدارس معروف عمان می توان به Batane ABA، KGIS و MIS اشاره کرد که از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند. سطوح آموزشی در مدارس و دانشگاه های عمان عبارت اند از:

در کشور عمان، آموزش در مدارس تا قبل از ورود به دانشگاه رایگان است. آموزش ابتدایی در این کشور 6 سال طول می کشد و از بسیاری جهات به دبستان های کشورهای اروپایی شباهت دارد.

دوره آموزش ابتدایی Primary Education
Awesome Image
01
Awesome Image
01

دوره راهنمایی در عمان پس از تمام شدن دوره ابتدایی شروع می شود و تا 3 سال طول می کشد. دانش آموزان بر اساس نمره های خود و یا علاقمندی به کار ممکن است در پایان دوره راهنمایی وارد بازار کار شوند. بیشتر دانش آموزان پس از دریافت مدرک راهنمایی وارد دبیرستان های عمان می شوند.

دوره آموزش راهنمایی Middle Education
Awesome Image
02
Awesome Image
02

در طول 3 سال دوره دبیرستان، دانش ‌آموزان در کشور عمان می ‌توانند در رشته ‌های علوم یا هنر دانش، تخصص و مهارت لازم را فرا گیرند، مشروط بر اینکه نتایج دوره راهنمایی استعداد آن ها را تأیید کند. دانش آموزان با تحصیل در دوره دبیرستان چه در رشته های هنری و چه رشته های علوم می توانند در پایان تحصیلات گواهی پایان دوره متوسطه را دریافت کنند.

دوره آموزش دبیرستان Secondary Education
Awesome Image
03
Awesome Image
03

بسته ویزای دانشجویی ما

در شهر مسقط در کشور عمان 6 کالج علمی کاربردی، 7 کالج فنی و 1 کالج عالی فناوری وجود دارد. دانشگاه سلطان قابوس تنها دانشگاه دولتی عمان است که در سال 1986 افتتاح شد. در این دانشگاه 9 کالج کشاورزی، هنر، بازرگانی و اقتصاد، آموزش، مهندسی، حقوق و معارف اسلامی، پزشکی، پرستاری و علوم برنامه های تحصیلی مختلف را به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهند. ثبت نام در دانشگاه سلطان قابوس عمان عمدتاً بر اساس عملکرد و نمره های دبیرستان است.

  • تحصیل در مقطع کارشناسی در عمان

    مشاوره تخصصی بگیرید

  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان

    پشتیبانی از ابتدا

  • تحصیل در مقطع دکترا در عمان

    سکوی پرتابی عالی

تحصیل در مقطع کارشناسی در عمان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه های عمان برای مقاطع تحصیلی مختلف و از جمله کارشناسی کمی ساده تر از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی است. دانشگاه های بسیار معتبری در این کشور وجود دارند که برنامه های تحصیلی مختلفی را در رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه در مقطع کارشناسی به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهند. شرایط و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های عمان عبارت است از: برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی در عمان، دانشجویان بین المللی باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک زبان آیلتس 5.5 باشند. به طور متوسط، هزینه و شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های عمان سالانه از حدود 500 ریال تا 1000 ریال عمانی است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در عمان در حدود 4 سال است.

Awesome Image

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان

دانشگاه های عمان برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف مدیریت، اقتصاد، بازرگانی، امور مالی، ارتباطات و غیره را در دانشگاه های بین المللی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. هزینه ها و شرایط تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های بین المللی عبارت است از: دانشجویان برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد در عمان باید دارای مدرک کارشناسی و مدرک زبان آیلتس 6.5 باشند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان برای هر ترم از حدود 1500 تا 2500 ریال عمان است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در عمان 2 سال است.

Awesome Image

تحصیل در مقطع دکترا در عمان

دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های خارج از عمان می توانند برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های بین المللی عمان درخواست دهند. شرایط تحصیل در عمان در مقطع دکترا دانشگاه های این کشور عبارت است از: دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های عمان نیاز به رزومه علمی تحصیلی قوی دارد. علاوه بر دارا بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد، مدرک زبان آیلتس 7 نیز برای پذیرش در دوره های دکترا در دانشگاه های عمان مورد نیاز است. انتشار مقاله های تحقیقی در ژورنال های علمی جهان و ISI از دیگر شرایط پذیرش در این مقطع تحصیلی می باشد. مدت زمان تحصیل دکترا در عمان در حدود 2 تا 4 سال است.

Awesome Image

دلیل انتخاب ما

Awesome Image

مصاحبه های مستقیم

Awesome Image

پردازش سریع

Awesome Image

مشاوره مهاجرت

Awesome Image

مقرون بصرفه

تمامی حقوق این سایت محفوظ است.